fbpx

Współpraca z trenerem personalnym. Dlaczego warto oddać się w ręce profesjonalisty?

Dlaczego co raz częściej oddajemy się w ręce profesjonalisty?

Kult pięknej, szczupłej sylwetki nie mija, wręcz przeciwnie – wciąż przybiera na sile. Chcemy wyglądać atrakcyjnie bez względu na to, czy pochodzimy z małej miejscowości czy z wielkiej aglomeracji. Coraz chętniej odwiedzamy kluby fitness licząc, że wreszcie uda nam się spełnić marzenia o doskonale ukształtowanym, zdrowym ciele. Kobiety zwykle liczą na utratę zbędnych kilogramów, mężczyźni, na zbudowaniu masy mięśniowej i zyskaniu imponującej muskulatury. Niestety, dbanie o swoją sylwetkę wcale nie jest takie proste i wiele osób poddaje się po 6-8 tygodniach bezskutecznych zmagań.

3

Z czego może wynikać brak oczekiwanych rezultatów? Przyczyn może być wiele, a oto niektóre z nich:

·         Brak jasno sprecyzowanego planu działania

·         Brak znajomości poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń

·         Zaburzenia hormonalne

·         Mała intensywność treningów

·         Brak systematyczności

·         Niewłaściwie dobrana dieta

·         Niski poziom motywacji

Z większością powyższych punktów, z powodzeniem rozprawi się profesjonalny trener personalny. O tym, jak go rozpoznać, poświęcony zostanie mój kolejny artykuł. Ćwiczenia z trenerem nie należą do najtańszych, a ich cena bywa zniechęcająca. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę, że trenerzy również płacą podatki, a profesjonalne szkolenia są bardzo kosztowne. To właśnie dzięki nim rozwijają swoje kompetencje i zdobywają wiedzę, którą dzielą się z podopiecznymi.

Niektórzy decydują się na samodzielną walkę z nadwagą i bez przygotowania wybierają się na siłownię. Inni wiedzy szukają u niekoniecznie profesjonalnych instruktorów na Youtube. Efekt?

·         Zwiększone ryzyko kontuzji wskutek niewłaściwie wykonywanych ćwiczeń

·         Bezwartościowe snucie się pomiędzy urządzeniami na siłowni

·         Strata czasu na poszukiwanie rozwiązań w Internecie.

Usługi świadczone przez trenera personalnego możemy porównać do usług oferowanych przez hydraulika. Gdy psuje nam się zlew, większość z nas dzwoni po fachowca, który w mgnieniu oka rozprawi się z usterką. Tego samego możemy oczekiwać od trenera personalnego – prawdziwy fachowiec z pewnością podoła wyzwaniu! Oto osoby, które zdecydowały się przekonać się o tym na własnej skórze:

Odchudzanie z Krystianem – cel, motywacja, ćwiczenia

Recent Posts
metabolizm-jak-go-przyspieszyc-17wielka-zmiana-1