PROFESJONALNY TRENING FUNKCJONALNY W KATOWICACH

Trening funkcjonalny ma na celu poprawę określonej funkcji ciała. Aby to osiągnąć, należy skupić się na polepszeniu danego wzorca ruchowego poprzez kształtowanie jednego lub kilku parametrów, tj. siła, szybkość, moc, wytrzymałość siłowa, wydolność układu krążenia, koordynacja, przyspieszenie, stabilizacja, mobilność czy gibkość. Trzeba również pamiętać, że trening funkcjonalny sam w sobie nie jest celem, a tylko narzędziem pracy.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZEGO TRENINGU FUNKCJONALNEGO W KATOWICACH?

Na temat treningu funkcjonalnego powstało już wiele mitów, a samodzielnie poszukiwanie informacji na ten temat może być żmudne i mylące. W Body Mind Experts pracują sami profesjonaliści, którzy wiedzą, co tak naprawdę oznacza „trening funkcjonalny”. Możesz czuć się pewnie i bezpiecznie dzięki naszej wiedzy popartej doświadczeniem.

Trening funkcjonalny Katowice - 1
Trening funkcjonalny Katowice - 2

ZALETY TRENINGU FUNKCJONALNEGO

Wzmacnia całe ciało, ale nie powoduje widocznej, nadmiernej rozbudowy mięśni.

Zmniejsza ryzyko urazów podczas wykonywania codziennych czynności oraz pozwala poruszać się pewniej i sprawniej w ciągu dnia.

Ze względu na to, że łączy w sobie kilka rodzajów ruchu jednocześnie, poprawia gibkość i koordynację ruchową.

Dzięki sprawnemu tempu ćwiczeń zwiększa ogólną wydolność organizmu i poprawia krążenie krwi.

Pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i zapobiega występowaniu bólów kręgosłupa (jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które prowadzą siedzący tryb życia).

Trening funkcjonalny, niezależnie od stopnia zaawansowania treningowego, jest przeznaczony dla każdego, kto chce poprawić funkcje swojego ciała. Nie musisz być więc profesjonalnym sportowcem czy kulturystą, by wcielić go w życie.

TRENING FUNKCJONALNY Z KATOWIC DLA KAŻDEGO

Przyjdź do nas i przekonaj się, że prawidłowo wykonany trening funkcjonalny bardzo wspomaga codzienne funkcjonowanie. Masz pytania albo chcesz poznać więcej szczegółów na jego temat? Skontaktuj się z nami!