fbpx

Jak połączyć aktywność fizyczną z karmieniem piersią?

PO PIERWSZE!  Karmienie piersią NIE jest przeciwwskazaniem do aktywności fizycznej!

Mleko mamy nie skwaśnieje, nie zmieni składu i laktacja będzie trwała dalej, nie zatrzyma się 🙂

 

Czy wiesz, że trening bardzo pozytywnie wypływa na Twoje ciało w tym okresie? Poniżej kilka przykładów:

–        poprawia krążenie (czyli jest lepsze ukrwienie piersi = większa laktacja)

–        zapobiega zastojom laktacji

–        poprawia jędrność skóry (w tym piersi)

–        lepsza kondycja u mamy (wpłynie dobrze na psychikę)

–        lepsza więź pomiędzy mamą a dzidziusiem

 

W takim razie jak powinien wyglądać trening podczas laktacji?

Jeśli chodzi o intensywność ćwiczeń, jest ona dobierana indywidualnie. Każda z was w innym czasie jest gotowa na aktywność i tutaj pod uwagę trzeba wziąć wiele aspektów takich jak, np. sposób porodu.

Jak już zaczniesz przygodę z treningami pierwszą rzeczą, o której powinnaś pomyśleć to TOP SPORTOWY, który potrzyma twój biust i zabezpiecza je przed „turbulencjami” (wiecie, o co mi chodzi J ). Biustonosz musi być dobrze dopasowany, nie może być za ciasny. Poczujesz się bardziej komfortowo, gdy przed treningiem nakarmisz dziecko, maluszek powinien być spokojniejszy, a ty poczujesz się lżejsza.

 

Tutaj się narzuca często występujące pytanie. Co z kwasem mlekowym, czy przedostaje się do pokarmu?

Zaczynając aktywność, nie będziesz na tyle intensywnie ćwiczyć (nie wszystko naraz). Poziom kwasu mlekowego zaczyna wzrastać, dopiero w treningach o maksymalnej intensywności.

Jednakże nie ma dowodów na to ze mleko mamy ze zwiększonym stężeniem kwasu mlekowego, w jakikolwiek sposób może zaszkodzić Twojemu maluszkowi. Oczywiście w niewielki sposób może zmienić się smak mleka, ale z doświadczenia widzę, że na naszych zajęciach Happy Mum, dzieciaki nie narzekają! Nawet podczas treningu z chęcią się napiją, gdy mamusia ma małą przerwę między ćwiczeniami. Jednak jeśli waszemu maluszkowi przeszkadza smak mleka to wyjściem z sytuacji może być upuszczenie jego niewielkiej ilości przed pierwszym karmieniem po wysiłku fizycznym.

 

Podsumowując!

Aktywność fizyczna i karmienie piersią ze sobą współgrają. Nie słuchaj różnych mitów, które można znaleźć w Internecie,  a jeśli będziesz miała  jakiekolwiek pytania – czekamy na Twoje wiadomości!

 

Recent Posts
dieta-mindcodzienna-aktywnosc-z-dzieckiem