fbpx

Kalistenika – wydobądź z siebie siłę lwa

Cześć! Nazywam się Mateusz. Swoją przygodę ze sportem siłowym zacząłem standardowo – trenując ze swoimi znajomymi na lokalnej siłowni. Jednakże po krótkim czasie zrozumiałem, że chcę czegoś więcej. Chcę rozwijać swoje ciało bardziej pod kątem funkcjonalnym oraz poprawić swoją siłę i sylwetkę. Tak trafiłem na treningi z własną masą ciała – kalistenikę. Początkowo wzorowałem się na internetowych filmikach, natomiast z biegiem czasu sięgnąłem po książki oraz bardziej profesjonalne strony internetowe by doszkolić się w tym zakresie. Moje ciało się zmieniło – zwiększyłem swoją siłę, znacząco poprawiłem sylwetkę, czułem się o wiele lepiej. Aktualnie mój staż treningowy to 2 lata – nadal rozwijam się pod kątem fizycznym jak i nabywam nowej wiedzy odnośnie treningu kalistenicznego.

 

Czujesz się ciężki? Ruchy jakieś takie nieporęczne? Grawitacja taka duża?

Nie martw się! Jest na to sposób!

 

Nazywa się…

KALISTENIKA

 

Brzmi nieznajomo? Już rozjaśniam!

 

Kalistenika to ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała. Ćwiczenia wykorzystywane w tej formie ruchu to pompki, podciąganie, przysiady, dipy. Jednakże aby nie było tak prosto w repertuarze znajdują się również takie ćwiczenia jak :

– Stanie na rękach

– L-sit

– Ludzka flaga

-Waga przodem oraz tyłem

oraz wiele innych…

 

+ PLUSY+

1. Trening z własną masą ciała składa się z ćwiczeń wielostawowych (ćwiczeń złożonych), które stymulują całe ciało do pracy poprawiając wyniki siłowe.

2. Prosta droga do wymarzonej sylwetki. Wpisz w „google” frazę „kalistenika” i zobacz jak wyglądają osoby uprawiające ten sport. Może to przyszły/a TY?

3. Używanie dodatkowego sprzętu nie jest wymagane

4. Trening możesz wykonać wszędzie (chociażby podciąganie na drzewie)

 

– MINUSY –

Niestety, ale najwięcej minusów obserwuje się w obwodzie pasa, talii – chwila…

 

KALISTENIKA = SIŁA + SYLWETKA + SPRAWNOŚĆ

 

Jeżeli jesteś zainteresowany zwiększeniem siły, wytrzymałości mięśni, chcesz być sprawny, czuć się dobrze w swoim ciele, poprawić znacząco swoją sylwetkę oraz dostać kopa energetycznego na co dzień to dobrze trafiłeś. Przyjdź i przekonaj się na własnej skórze jakie potężne jest Twoje ciało.

 

Zapraszam Cię na treningi grupowe!

Recent Posts
martwy-ciagdyskopatia