Dno miednicy – co to jest i gdzie się znajduje?

Dziewczyny dzisiaj zwięźle i na temat 🙂

Często pytacie się: co to jest dno miednicy? I gdzie się znajduje?

Dużo mam słyszy, że bardzo ważne żeby ćwiczyć dno miednicy, dookoła dużo osób o tym mówi. A tak naprawdę mało która z was, wie gdzie jest dno miednicy i co to takiego?

Postaram się wam przybliżyć ten ważny dla nas kobiet temat:

Mięśnie dna miednicy znajdują się na dnie miednicy tak jak nazwa wskazuje i zamykają nasza miednice od spodu. Stanowią podtrzymanie dla naszych organów wewnętrznych (pęcherz moczowy, narządy płciowe, odbytnica z kanałem odbytu) tak aby zostały na swoim miejscu.

Innym zadaniem mięśni jest reakcja odruchowa czyli napinanie się na zmianę ciśnienia w jamie brzusznej przy np.: kaszlu. A w innych sytuacjach rozluźniają i otwierają się podczas czynnościach dnia codziennego jak oddawanie moczu czy współżycie, w najbardziej istotnym stopniu podczas porodu. Przez co obniża się ich funkcjonalność, przez co mięśnie słabną a kobiety mogą mieć problem z np.: nietrzymaniem moczu. Możesz zaobserwować je podczas np.: kichaniu czy aktywności fizycznej. Przez co obniżają się nasze narządy rodne, czy zmniejsza się przyjemność z życia intymnego. Może nie wiesz ale dno miednicy ma istotną rolę podczas stosunku.

 

Teraz jak już wiesz czym są mięśnie dna miednicy, powiem Ci o kilku korzyściach które płyną z ich ćwiczenia:

  1. Dzięki nim przygotujesz swoje ciało do „sprawniejszego” porodu,
  2. Wrócisz szybciej do formy sprzed ciąży,
  3. Pozbędziesz się nieprzyjemnego problemu z nietrzymaniem moczu,
  4. Zmniejszą się dolegliwości bólowe w dolnym odcinku kręgosłupa,
  5. Odczujesz więcej satysfakcji z życia seksualnego <3

Recent Posts