Emil Strumiński

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentem Wychowania Fizycznego (specjalizacja gimnastyka korekcyjna) oraz studiów podyplomowym Żywienie i Suplementacja Osób Aktywnych Fizycznie. Oprócz tego instruktorem pływania i kulturystyki, oraz uczestnikiem wielu kursów doszkalających. Od prawie 5 lat w swojej pracy staram się łączyć ze sobą 3 światy: fizjoterapii, treningu sportowego oraz żywienia.

Fizjoterapia pozwala mi spojrzeć na cele podopiecznego z szerszej perspektywy np. odpowiednio dobrać trening do występujących wad postawy ciała, poprawić nie tylko wygląd ale też funkcje ciała, poprawić technikę chodu czy biegu, zredukować występujący ból czy nadmiernie napięte mięśnie…

Dzięki analizie badań krwi, nauczaniu odpowiedniego żywienia podopiecznego, w konsekwencji poprawie jego zdrowia i samopoczucia postawione przez nas cele (np. proces redukcji masy ciała, wzrost masy mięśniowej czy maksymalizacja rezultatów sportowca) stają się o wiele prostsze do osiągnięcia.Głównie zajmuję się:

– Treningiem personalnym
– Żywieniem osób aktywnych fizycznie
– Psychologią otyłości
– Elementami fizjoterapii pourazowej
– Treningiem motorycznym

Mam misję aby w czasach w których ruchu jest coraz mniej, a żywność coraz gorszej jakości uświadamiać i usprawniać zarówno osoby nie mające sportowej przeszłości jak i sportowców którzy chcieliby zwiększyć swoje osiągi poprzez odpowiednie żywienie i trening.

Wierzę, że poprawa nawyków żywieniowych i wdrożenie odpowiedniego treningu to nie tylko lepsza sylwetka, ale przede wszystkimi lepsza sprawność, samopoczucie i zdrowie na długie lata – a to, jest ważniejsze niż ładna fotografia…Według mnie trening za każdym razem musi uczyć czegoś nowego, musi być ciekawy, interesujący… Monotonia zabija. Często trafiają do mnie osoby które nie miały nic wspólnego ze sportem, nawet z rożnych powodów unikały WFu. Szybko okazuje się, że jednak sport nie jest taki straszny.

Wierzę w moc treningu personalnego. Według mnie trening z trenerem jest 2, może nawet 3x bardziej skuteczny niż bez.

Napisz do Emila!

kamil-kasprowiczdaria-jozefczak